Jméno
Datum

Julius Goralik
2019-05-24 03:33:06

Zdravim a drzim palce

Dobry den, doufam, ze se nam podari Evropu udrzet. Slavim 29.5. 75pate narozeniny, tak ocekavam, ze nezklamete ;-)
Jen tento "vylev" mi trochu vadil ve Vasem mailu:
Jsem ráda, že v době, kdy je třeba čelit autoritářským silám i zcela ostudné privatizaci státu estébákem Andrejem Babišem,
Zaprve neni dokazatelne dolozeno, ze Babis u STB byl, nebo jako konfident spolupracoval. A zadruhe nevidim, proc by se stat nemel vest jako prosperujici firma...
Cekam tedy vysledky, jak uz rikal byvaly nemecky kancler Helmut Kohl: Wichtig ist, was hinten rauskommt.
Zdravim a drzim palce.
Julius Goralik, Evropan a svetoobcan


Miloslav Krátký
2019-05-23 18:08:05

odvahu a vytrvalost

Kateřinu jednoznačně podporuju.

Přeju jí odvahu,vytrvalost a pevné nervy.


Yvonna Gaillyová, CSc.
2019-05-22 17:23:32

RNDr. Yvonna Gaillyová, CSc. ředitelka Ekologického institutu Veronica

S Kateřinou Bursíkovou  Jacques  a jejím mužem spolupracujeme na ochraně životního prostředí a zejména ochraně klimatu už dlouho.  Jako fyzici víme o příčinách klimatického rozvratu hodně a snažíme se to vysvětlovat veřejnosti, svým studentům, veřejným činitelům. Zastavit oteplování je ovšem úkol morální, jde o ochranu lidských práv. Jsme si jisti, že právě Kateřina to umí přenést do praktické politiky.

Yvonna Gaillyová, fyzička, ředitelka Ekologického institutu Veronica a Jan Hollan, fyzik, vysokoškolský učitel, pracovník Ústavu výzkumu globální změny AV ČR CzechGlobe. Prarodiče tří malých vnoučků.


Ruda Švaříček
2019-05-22 17:18:29

Vyjádření podpory

Moc zdravím z Hedvábné stezky, nyní z Ujgurska
Situace místních je snad ještě náročnější než v tolik oblíbeném Tibetu. Protože se doma blíží podstatné volby, moc rád podpořím skvělou Katku Jacques.
Cestovali jsme spolu Barmou a Indií. V náročnějších zemí vždy vyplave napovrch podstata. Ukáže se rychle, jaký kdo doopravdy je. Katka si mě získala už v "dávnověku" svým přehledem a opravdu intelektuální šíří. Vedeme spolu vždy skvělé filosofické debaty, je nekonečný zdroj informací a  inspirace.  
Má stále chuť a sílu nadělovat kolem sebe dobro, umí se postarat i vyřídit. Ochrana je její životní téma. Třeba ještě není pozdě na záchranu přírody, země, planety... Při organizování je mimořádně schopná. Mám pocit, že ji nemiluji sám! Prožívá ji snad každý, kdo jí trochu více pozná... Katko, máme Tě rádi všichni. Tak to přece musí vyjít!


Michael Kocáb
2019-05-22 16:49:53

Vyjádření podpory

Znám málo lidí, kteří jsou tak osobně komponovaní jako Kateřina Jacques. Za celá desetiletí se jí nepodařilo ani jednou mne zklamat, nebo donutit zapochybovat o jejích motivacích. Je naprosto spolehlivá, názorově ustálená a hlavně... odvážná a statečná. Zejména odvahu a statečnost považuji za nejdůležitější politickou kvalifikaci pro současnou dobu. Její zvolení do Evropského parlamentu neobsahuje žádná rizika.... pokud někomu nevadí, že Kátě jde zejména o udržitelné životní prostředí naší Země, o lidská a občanská práva pro všechny a o ohleduplnou sociální; politiku. O demokracii a státní svrchovanosti ani nemluvě.

Pokud Kateřina dostane i Váš hlas, můj samozřejmě má, jsem si jist, že nás bude zastupovat skvěle a že posílí hlas České republiky v rodině evropských států.


Bedřich Moldan
2019-05-22 16:47:09

Vyjádření podpory

Kateřina Bursíková přinese do EP nový náboj a energii, kterých se pořád citelně nedostává.Jejím tématem je především životní prostředí a současná globální změna klimatu.Lidé si tyto zcela základní výzvy pořád do hloubky neuvědomují. Přál bych si, aby se Kateřině podařilo podstatně přispět k zásadní změně kurzu!


Petr Václav
2019-05-21 22:13:16

Vyjádření podpory

Milá Káťo,
Jsi na kandidátce č. 26, TOP09+STAN+LES+SZ a dalších subjektů do Evropského parlamentu. Nemyslím si, že by moje slovo mělo velkou váhu, chtěl bych tě přesto v těchto volbách podpořit. Proč? Protože jsi moje dlouholetá kamarádka, mohu podepsat celou řadu tvých názorů. Tvé sociální cítění, tvůj zájem o svět a jeho témata, tvůj vztah k přírodě si s sebou neseš odvždy, co tě znám. Narozdíl od lidí, kteří si tě povrchně spojují s několika televizními minutami o biomase, vím, kolik toho víš a znáš a že tvoje hodnoty a názor na to, kudy bychom se měli ubírat (ekologie, tolerance, cit ke kultuře) jsou naprosto čisté, ale také realistické, často vizionářské. Znám tě od začátku devadesátých let, vidím, jak jsou tvé postoje koherentní v čase. S tvým manželem Martinem Bursíkem jsme přátelé od dětství a mohu dosvědčit, že se o ekologii a životní prostředí zajímal již jako kluk, že jeho politická angažovanost nikdy nebyla motivována osobním prospěchem ale touhou prosadit ochranu naší čím dál tím ohroženější Země. Právě od něj jsem vůbec poprvé slyšel v osmdesátých letech minulého století slovo ekologie. Díky vaší povaze a zásadovosti jste byli vytěsněni ze světa vysoké politiky, která nepotřebuje mezi sebou lidi, jejichž touha po politické angažovanosti není nikterak ovlivněna kariéristickými záměry. A právě proto Tě budu volit. Naprosto Ti důvěřuji. Věz, že tím, že tě zakroužkuji, ti nedělám přátelskou službu. Jestli se tam dostaneš, budeš mít těžkej život. Ale ty jsi bojovnice.


Hana Kordová Marvanová
2019-05-21 22:12:07

Vyjádření podporyLeo Steiner
2019-05-21 22:08:32

Vyjádření podpory

Vážím si podpory od člověka, který opakovaně prokázal morální bezúhonnost a statečnost. Leo Steiner takový je, děkuju: “Kateřinou jsme se osobně potkal, až když byla známou osobou široké veřejnosti.
Znáte tu situaci, kdy dostanete luxusně zabalený dárek z velké reklamy, který když ovšem rozbalíte, tak zjistíte, že obsahuje ušmudlaný a nehezký dárek, který jste si nepřáli?
Já a určitě i Vy znáte i opačnou situaci. Věřte, nevěřte, ale ověřte, Kateřina takovým „darem“ pro nás všechny je. Má tah na branku, nikdy neuhne ze zásad fair play, při hře s nadhledem zkušeně přemýšlí, umí dát gól a i bránit a rovněž pohled na ní při hře je oku lahodící.
Za sebe říkám, Kateřina patří do sestavy a má moji podporu.” Leo Steiner


Šimon Formánek
2019-05-21 00:12:47

Jestli někdo může říkat, že naplňuje odkaz Václava Havla

a ducha Charty 77, je to Kateřina. Známe se ještě z té smutné, ale zároveň kouzelné doby, kdy dobří lidé drželi přirozeně při sobě.
Káťo chci tě slyšet mluvit v Evropském Parlamentu o GLBT právech, o Tibetu, o úsporném internetu!


Podpořte mě

Chcete-li mě veřejně podpořit, vyplňte následující formulář a odešlete jej. Na uvedenou e-mailovou adresu se vygeneruje odkaz pro potvrzení, klikněte na něj a Vaše podpora se zobrazí na webu.
Děkujeme!


Vyžadováno
Vyžadováno