Moji milí přátelé,

včerejší reportáž večer na Nově byla sprchou pro všechny, kteří doufali, že bude vyšší volební účast. Mimo naše sociální a jiné bublinky, kde neřešíme nic jiného, většina lidí neví nejen koho a proč volit, ale vůbec neví o tom, že tento pátek a sobotu se bude volit do parlamentu, o kterém Karel Schwarzenberg říká, že je mnohem důležitější než ten český.

Proto Vás prosím dnes víc než kdy jindy, abyste vzali telefon do ruky a zavolali třem lidem, o kterých nevíte, zda se chystají volit. Nebo jim pošlete můj email, ale prosím udělejte to osobně, a ne přes Facebook, který pouští informace, jak to chtějí reklamní oddělení, ne my.

Volby do Evropského parlamentu jsou nejen o hodnotách, ale také o prosperitě naší země. Dnes rozhodujeme o tom, zda budeme v tom klubu, do kterého jsme se v novém tisícíletí a díky politice Václava Havla vrátili, nebo zda budeme postupně odtlačeni na druhou kolej. Chvástání populistů a eurorealistů bude vyvážené tím, že naše země nebude mít výhody jako jiné evropské země. Czexit by byl katastrofou, stejně jako je katastrofou pro Británii.

V těchto dnech se rozhoduje desetina voličů - buď přijde, nebo ne. My jim můžeme společně pomoci vybrat si. Vím, že Vy, právě Vy se nebojíte s lidmi mluvit. Tak to prosím udělejte. Pokud se umíme prát za lidská práva nebo za životní prostředí, dokážeme i tohle.

Hlas pro Spojence pro Evropu, pro LES i pro mě je díky naší spolupráci jistým hlasem, který nepropadne. Stran, které nechtějí Evropu torpédovat, najdete mezi volebními lístky jak šafránu.

Rozhodněte se sami. Populisté bez odpovědnosti nebo lidi, kteří mají evropské renomé a domluví pro nás výhodnou pozici.