Znám málo lidí, kteří jsou tak osobně komponovaní jako Kateřina Jacques.  Za celá desetiletí se jí nepodařilo ani jednou mne zklamat, nebo donutit zapochybovat o jejích motivacích. Je naprosto spolehlivá, názorově ustálená a hlavně... odvážná a statečná. Zejména odvahu a statečnost považuji za nejdůležitější politickou kvalifikaci pro současnou dobu. Její zvolení do Evropského parlamentu neobsahuje žádná rizika.... pokud někomu nevadí, že Kátě jde zejména o udržitelné životní prostředí naší Země, o lidská a občanská práva pro všechny a o ohleduplnou sociální; politiku. O demokracii a státní svrchovanosti ani nemluvě.

Pokud Kateřina dostane i Váš hlas, můj samozřejmě má, jsem si jist, že nás bude zastupovat skvěle a že posílí hlas České republiky v rodině evropských států.

Michael Kocáb

 

>>podpořte mě<<

Jak bych to vyjádřila…

Kandidovat pro mě není příjemné. Nerada se prodávám, vychvaluju, nabízím. Neni mi ani příjemné, když si do mě kdekdo kopne, když jsem jak se říká na paškále. Ale co naplat, celý život jsem aktivní, prostě mi to nedá.

Vyrostla jsem jako volnomyšlenkářka, v minulém režimu bych asi skončila v base a tak jsem prostě šťastná, že máme svobodu a demokracii. A považuju za normální se angažovat a vystupovat všude tam, kde se mi zdá, že se děje bezpráví. Tak se to semlelo, že jsem byla aktivistka už jako středoškolačka v roce 1989 (od Palachova týdne až na Národní, kde mě policajti zbili poprvé – hodně. Byl to šok). A od té doby vím, jakou cenu má právní stát. Potom mě zbil jiný policajt na demonstraci proti náckům, taky to nebylo příjemné.

Pracovala jsem na odboru pro lidská práva na Úřadu vlády a vedla kabinet zmocněnce pro lidská práva Sváti Karáska (ano, je to k vzteku, když se teď dozvídám, že stejnou funkci má obsadit normalizační komunistka Válková).

Tři roky už se soudím (spolu s manželem a dvěma kamarády) s Policií, ministerstvem vnitra a magistrátem o svobodu slova a shormažďování poté, co nás Policie nepustila na Hradčanské náměstí, abychom vyjádřili nesouhlas s chováním Čínského prezidenta (a našeho). Nedávno jsme poprvé uspěli u Ústavního soudu v Brně.

Mám za sebou desítky a stovky demonstrací za ochranu klimatu, životního prostředí, lidských práv a demokracie. Tady doma a dokonce v zahraničí (enviromentální demontsrace globálního významu a akce na podporu Tibetu …). Nestydím se za to, myslím si, že je to správné a budu to dělat dál vždycky, když k tomu bude důvod. Myslím si, že na počátku všech historických hrůz byla totiž pasivita lidí, kterým bylo všechno jedno.

Čtyři roky jsem měla tu čest a příležitost být v politice, být poslankyní. Bylo to tvrdé, udělala jsem spoustu chyb (jak ráda bych to vrátila) a společnost na moje témata asi ani nebyla zralá, říkám si, že jsme trochu předběhli dobu (a dnešní úspěch Pirátů i to, že se velká část demokratické politické scény hlásí k ochraně životního prostředí a dokonce klimatu to potvrzuje).

Ale jak se říká, s chybami rosteme.

Chtěla bych mít druhou šanci využít to, co jsem se v životě naučila, chtěla bych využít toho, že jsem si rozbila hubu a vždycky dokázala vstát, chtěla bych využít toho co umím (třeba jazyky – domluvím se dobře anglicky, německy i francouzsky) a jít do Evropského parlamentu podpořit evropskou myšlenku humanity a solidarity. V Evropě vidím příležitost, protože v jednotě je síla a vzhledem ke globálním výzvám a rizikům dneška si neumím představit, že by se ČR dařilo mimo EU lépe – ekonomicky, bezpečnostně ani kulturně. A ochrana klimatu neni jinak než na globální úrovni vůbec myslitelná.

Tak jako po celý život, byla bych i v EP aktivní, neseděla bych tam někde v koutě. Snažila bych se o to, aby tam český hlas zněl hlasitě, ale kultivovaně, konstruktivně a loajálně k základním principům, na nichž Evropa stojí.

Pokud Vám to dává smysl, podpořte mě.

Děkuju.

aktuality

A my jsme Kateřině vytvořili bezkonkurenčně datově nejúspornější a nejrychlejší volební
web.  Zde jsou výsledky

Přidáno dne Pátek 24 květen, 2019

Chci, aby vztahy mezi Českou republikou a Čínou i mezi Evropskou unií a Čínou byly na bázi rovného s rovným. Můžeme se inspirovat u Spojených států, které už se na tuto cestu vydaly. V prosinci vešel v Kongresu v platnost takzvaný reciprocity act, který je velice jednoduchý. P...

Přidáno dne Středa 22 květen, 2019

Spolek Česi Tibet podporují

Přidáno dne Pondělí 20 květen, 2019

STAN TOP09 regionalni-hnuti

Přidáno dne Pondělí 20 květen, 2019
Přidáno dne Pondělí 20 květen, 2019

Manželství pro všechny

JsmeFer.cz

Přidáno dne Pondělí 20 květen, 2019

V Parlamentu ČR založila (Kateřina Jacques) Skupinu přátel Tibetu, které také předsedala. Je autorkou usnesení Poslanecké sněmovny k situaci v Tibetu v roce 2008, na pozvání skupiny navštívil Parlament ČR poprvé v historii oficiálně Jeho Svatost dalajlama.

Přidáno dne Pondělí 20 květen, 2019

Návštěva Klause u zelených skončila roztržkou

Přidáno dne Pondělí 20 květen, 2019

Podívejte se na tohle instagramové video od uživatele @top09_cz:

Přidáno dne Pondělí 20 květen, 2019

Memorandum o ochraně životního prostředí LES a TOP 09

Strana LES

Přidáno dne Pondělí 20 květen, 2019

Vyrůstala ve volnomyšlenkářském prostředí. V roce 1989 se účastnila protestů proti komunistické totalitě a 17. listopad prožila na Národní. Nejen proto si váží svobody a demokracie.

Přidáno dne Pondělí 20 květen, 2019

Volba prezidenta se konala 8.-9. února 2008 (první kolo) a 15. února (druhé kolo).

Přidáno dne Pondělí 20 květen, 2019

Volba prezidenta se konala 8.-9. února 2008 (první kolo) a 15. února (druhé kolo).

Přidáno dne Pondělí 20 květen, 2019

Už je to devět let, co Martin Bursík a jeho manželka Kateřina Bursíková Jacques odešli z vysoké politiky. Jejich současné aktivity jsou ale navýsost politické. A souvisí z velké části s jejich pražským domem, který stojí naproti Poslanecké sněmovně.

Přidáno dne Pondělí 20 květen, 2019

"Půdu musíme chránit, ne drancovat. Planeta B neexistuje."

Zelení představili své sympatizanty - Havla, Schwarzenberga a Holubovou

Zelení představili své sympatizanty - Havla, Schwarzenberga a Holubovou

Přidáno dne Pondělí 20 květen, 2019